Linoleum, marmoleum

Linoleum je trvanlivé, antistatické, ohnivzdorné a dodává se v pestré škále většinou jemných teplých přírodních barev. Vyrábí se výhradně z přírodních surovin. Lněný olej,dřevitá moučka, přírodní pryskyřice, vápenec a pigmenty. Na rubovou stranu se používá tkanina z umělé nebo přírodní juty.


Linoleum se vyznačuje dlouhou životností, odolává značnému zatížení, těžko se vznítí a je odolné vůči propálení hořící cigaretou. Má přirozenou antistatičnost a prach i špínu z něj snadno a rychle odstraníte. Na jeho povrchu nedochází k množení bakterií, a proto je vhodnou podlahovinou pro lidi trpící alergiemi nebo astmatickými obtížemi.

Pro domácnosti a málo namáhané veřejné prostory se používá marmoleum o tloušťce 2mm, plochy středně a silně namáhané vyžadují tloušťku 2,5mma a pro velmi intenzivní namáhání se doporučuje tloušťka 3,2mm. Pro celoplošné lepení se používá materiál v pásech o šířce 2m a ve čtvercích 33,3,x33,3cm nebo 50x50cm. Lepení se provádí speciálním lepidlem na marmoleum. Pro pokládku plovoucím způsobem se používá marmoleum nalisované na nosnou HDF desku, která je opatřena jednoduchým zámkovým spojem.V obou případech je nutné podlahu vyrovnat vhodnou nivelační stěrkou.

Kromě Marmolea existují ještě další obchodní označení druhů linolea jako například Artoleum, Marmorette, Colorette, Linosom a další. Ceny linolea se podle typů a míry zátěže pohybují od 400 do 1200 Kč/m2
Aktuality


Z rodinných důvodů je činnost firmy na dobu neurčitou pozastavena. Děkujeme za pochopení.